Recykling telefonów

Czy posiadasz w domu stare, wyeksploatowane telefony komórkowe - czekające na druga szansę, zalegające w szufladach urządzenia? Nagle przestają być Tobie potrzebne, myślisz ze nikt ich nie chce i jedynym rozwiązaniem dla nich wydaje Ci się kosz na śmieci ?

Jeżeli odpowiedziałeś sobie na te pytania "tak", to jesteś jednym z kilku milionów użytkowników telefonów komórkowych, którzy stają przed dylematem: "co z nimi dalej zrobić" ?

Twój stary telefon, kiedy przestanie być Tobie potrzebny, ląduje w szufladzie czekając na moment kiedy będzie znowu przydatny. Nieużywany i zapomniany. Tymczasem może się okazać, iż przywrócenie go do działania po pewnym czasie jest niemożliwe. Nowej baterii do tego modelu już nie można kupić, ponieważ nie jest już produkowana lub kosztuje tyle co sam telefon, albo też funkcjonalność tego modelu jest dla Ciebie niewystarczająca.

Tymczasem każdego dnia ten odłożony do szuflady telefon traci na wartości, aż nadejdzie moment, kiedy nie będzie on już nic wart. Zwróć uwagę, że jeżeli telefon traci na wartości miesięcznie tylko 5 zł, to w skali kraju każdego miesiąca użytkownicy tracą ponad 100 000 000 złotych. Zobacz jak wielkie pieniądze ulatują bezpowrotnie przez odkładanie rzeczy na później. Telefony w końcu trafią na śmietnik - a takie rozwiązanie będzie szkodliwe nie tylko dla Twojej kieszeni, ale również dla środowiska, dla całej naszej planety.

Scenariusz pierwszy:

Zmieniasz telefon i od tej pory Twoja stara, wrzucona do szuflady komórka zaczyna zarastać kurzem, czekając na moment kiedy Ci się przyda - choć zastanów się ile razy z niej skorzystałeś ? tanieje, aż staje się zupełnie bezwartościowa. Wtedy pozostaje Ci pożegnać z nią i wyrzucić.

Ale to nie jest dobre rozwiązanie - dlatego, że telefony i baterie zawierają toksyczne substancje, które zatruwają nasze środowisko. Nie powinniśmy tego robić.

Scenariusz drugi:

Sprzedajesz stary telefon w komisie lub serwisie aukcyjnym. Choć wydawałoby się to korzystniejszym wyjściem, jednak szanse na to mają tam głównie komórki sprawne technicznie w dobrym stanie wizualnym z kompletem akcesoriów. Wprawdzie można sprzedać telefon tam czasem za wyższa kwotę, jednak trzeba liczyć się z opłatami za aukcje, transport, a przede wszystkim z brakiem gwarancji, że ten telefon ktoś kupi.

Scenariusz trzeci:

Scenariusz proponowany przez starytelefon.pl - rozwiązanie, które może pomoc Tobie i jednocześnie przyrodzie.

Złóż zlecenie na stroni i wyślij nam swój stary telefon. My zadbamy o to, aby został on ponownie wykorzystany lub jeżeli nie da się tego zrobić zutylizowany i - co jest najlepsze ? zapłacimy Ci za to. Twój telefon nie zaszkodzi środowisku ? zyskujesz więc podwójnie ? nie masz strat w portfelu i realnie ograniczasz ilość potencjalnych odpadów, dbając tym samym o przyrodę.

Co się dzieje dalej? - Recykling

Od początku naszej działalności wierzymy, iż kluczowym aspektem recyklingu jest ponowne wykorzystanie. Nasz program, który promuje takie zachowania jest jednocześnie bardzo atrakcyjny, prosty w użyciu oraz nie wymaga nakładów finansowych i czasowych przez Ciebie.

Odzyskane telefony są wykorzystywane w wielu rejonach świata m.in. Afryce, Chinach, Pakistanie. Pomagają one w poprawie i rozwoju komunikacji w gospodarkach tych krajów.

Telefony, których nie da się ponownie wykorzystać są przetworzone w sposób nie zagrażający środowisku.

Więc - z nasza pomocą - jeszcze dziś tchnij nowe życie w swój stary telefon !