Charytatywnie

Teraz możesz wesprzeć działalność organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego przekazując część lub całość kwoty uzyskanej ze sprzedaży swojego używanego telefonu.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodziezy Diecezji Łomżyńskiej funkcjonuje w ramach struktur ogólnopolskiego stowarzyszenia, które na podstawie statutu nadają konkretne formy działalności. Zatem KSM DŁ podejmuje z powodzeniem inicjatywy ogólnopolskie tj. organizację tzw. "Debat Walentynkowych", "Flaga Polski w Twoim oknie" i.t.p. W ramach Diecezji podejmuje ewangelizację (rekolekcje szkolne, zamknięte, ewangelizacja miast), a także tzw. "Pogotowie Duchowe" i coroczne Festiwale Młodych w Sanktuarium Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej. Prowadzi autorską audycje radiową "Gotów" w diecezjalnym Radio "Nadzieja", w okresie Adwentu i Wielkiego Postu młodzi organizują zbiórki słodyczy i upominków dla dzieci z rodzin ubogich, odwiedzają Wojewódzki Szpital w Łomzy, a szczególnie oddział dziecięcy, by chorym dzieciakom umilić czas i zanieść nadzieję. Nasze stowarzyszenie ma na koncie dwa wydawnictwa: "Mocą świadectwa". Inspiracje życiem bł.Karoliny oraz "Młodzi, miłośc, sex i media". Pierwsza publikacja jest pokłosiem peregrynacji relikwii Patronki młodzieży i KSM - u, druga zaś jako owoc Debat Walentynkowych. Entuzjazm, chrześcijańska radość, którą noszą w sobie młodzi zgromadzeni w naszym stowarzyszeniu sprawiają, że inicjatywy nieustannie sie pomnażają, a to też sprawia napływ nowych członków.