Charytatywnie - Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego "Ferso"

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego "FERSO" jest organizacją działającą w celu rozwijania i tworzenia społeczeństwa obywatelskiego opartego na kulturze, zdrowym środowisku i tolerancji. Głównymi beneficjentami naszych działań są dzieci, młodzież, nauczyciele. Organizujemy zielone szkoły, obozy letnie dla dzieci z mniejszymi szansami ( w tym dla dzieci które nie mają szansy na wyjazd w zwykły sposób).

Fundacja jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, działa non-profit i nie prowadzi działalności gospodarczej. Sfera zadań Fundacji obejmuje działania w zakresie:

Program Mój Zielony Świat - to całoroczny program edukacji artystyczno-przyrodniczej dla dzieci w wieku 5-10 lat.

Jednym z naszych najdłużej prowadzonych programów jest działanie pod nazwą: "Mój Zielony Świat" - zajęcia te mają na celu pokazanie dzieciom piękna otaczającego ich świata, nauczenie szacunku dla żyjących wokół nich ludzi, zwierząt i roślin. Uczą, jak mądrze korzystać z zasobów ziemi tak, aby nie niszczyć jej bezmyślnie. Równocześnie przybliżają najmłodszym wiele nieznanych im zjawisk przyrodniczo-społecznych dziejących się wokół nich. Wiedzę tę zdobywają w żywy, interaktywny sposób, aktywnie uczestnicząc w warsztatach. W trakcie 2,5 godzinnych spotkań mają miejsce zajęcia m.in. teatralne, plastyczne, muzyczne, kulinarne.

Zajęcia prowadzone są przez pedagogów, ekologów, artystów, psychologów, edukatorów posiadających wieloletnią praktykę w pracy z dziećmi i młodzieżą przy wykorzystaniu metod pedagogiki tradycyjnej oraz alternatywnej (waldorfskiej, pedagogiki zabawy).

http://ferso.org/

Kontakt

  • Obsługa klienta
  • pn-pt 8:00-16:00
  • Telefon
  • +48 22 646 44 84
  • E-Mail
  • bok@starytelefon.pl
Wszystkie znaki towarowe oraz nazwy produktów, które zostały użyte na tej stronie służą wyłącznie celom identyfikacyjnym i pozostają znakami towarowymi ich właścicieli.
© 2024 Starytelefon.pl